TR  |  EN  |  RU
turkey turkey   azerbaijan kazakhstan kyrgyzstan turkmenistan uzbekistan kktc qha TAT BAŞQ
Ana Sayfa
Birlik Hakkında
Üye Haber Ajansları
Bildiri
Başkanın Mesajı
Tüzük
HaberlerAKIL HASTANESİ DOKTORU HASTALARA TABANCAYLA ATEŞ ETTİ
ODESSA, 11.08.2011 (QHA) – Odessa’da psikiyatrist Aleksey Alekseyev, kendisine saldıran Rusya vatandaşı 2 hastaya kurusıkı tabancayla ateş etti.

Odessa Emniyet Müdürlüğü basın sözcüsü Tatyana Hmelnitskaya’nın verdiği bilgiye göre bir özel hastanede danışma hizmeti alan söz konusu Rusya vatandaşları ile doktor Alekseyev arasında bir anda tartışma çıktı. Hastalar haklı olduklarını ispatlamak için doktora tuğla ve demir armatürlerle saldırdılar. Doktor, kendisini savunmak için kurusıkı tabanca kullandı. Polis, tabancanın kayıtlı olduğunu tespit etti. Doktorun ateş ettiği mermiler bir saldırganın kalçasına, diğer saldırganın ise karnına isabet etti.

Aleksey Alekseyev olayı şöyle anlattı: “Bir saldırgan başıma armatürle vurmaya kalktı. Ben, hastaları sözle yatıştıramayacağımı anlayınca havaya iki el uyarı ateşi açtım. Bu onları durdurmadıktan sonra ben onlara ateş açtım ve polisi çağırdım” dedi.

Sadırganlar, ifade vermek üzere karakola götürüldü ve ifadeleri alındıktan sonra tedaviye devam etmeleri için memleketlerine gönderildiler.

İlyas Ali
 
  TKA 2008